نحوه دریافت نامه ارز
اگر متقاضي دریافت نامه بانک برای دریافت ارز دولتی هستید و نمی دانید باید چه کنید اینجا را کلیک کنید
نحوه دریافت تسهیلات نظام وظيفه نشا
اگر می خواهید از این اداره تسهیلات نظام وظیفه مانند معافیت تحصیلی، دریافت نمایید و از فرآیند آن باخبر نیستید اینجا را کلیک نمایید.
سوالات متداول
مجموعه سوالاتي که بصورت متداول با آنها مواجه هستید
اخبار کوتاه
اخبارهاي کوتاه و مهم
ثبت نام در سامانه نشا
ثبت نام براي دریافت نامه بانک برای ارز، دریافت نامه معافیت تحصیلی و تسهیلات غیر ارزی دیگر


قابل توجه دانشجویان محترم شاغل به تحصیل در خارج

تغییر روند دریافت ارز دانشجویی

از تاریخ ۲۳ آبان ۱۳۹۴

در راستای تحقق راهبرد های کلان سازمان امور دانشجویان در جهت الکترونیکی نمودن واصلاح فرایند های کاری ونیز در جهت تسهیل ، سرعت بخشی و عدم نیاز به مراجعه ی حضوری در روند رسیدگی به درخواستها ی ارزدانشجویی از تاریخ ۲۳ آبان ۱۳۹۴ حواله ی فیزیکی (کاغذی) صادر نخواهد شد و پس از تایید درخواستها توسط کارشناس اداره تسهیلات دانشجویی ، دانشجو یا بستگان درجه یک ویا وکیل قانونی وی باید مستقیماَ به شعب ارزی بانک تجارت در سراسر کشور برای دریافت ارز دانشجویی مراجعه نمایند.
ضمن اینکه از این پس برای کسانی که قصد ثبت نام جدید دارند پرداخت هزینه ی ثبت نام فقط به صورت الکترونیکی می باشد.
با تشکر از همکاری شما-اداره تسهیلات واعزام با هزینه شخصی


توجه :اطلاعیه ی مهم درباره تشکیل پرونده
با توجه به همزمانی کاری با مرکز نظام وظیفه ،تشکیل پرونده وارجاع نامه جهت صدور معافیت تحصیلی فقط از ساعت 8 صبح تا ساعت 13 بعد از ظهر امکان پذیر است. با تشکر از همکاری شما-اداره تسهیلات واعزام با هزینه شخصی


اطلاعیه ی بسیار مهم اسفند ماه سال 1392
قابل توجه دانشجويان متقاضي صدور معرفي نامه تاييديه تحصيلي براي نيمسال اول ۱۳۹۳
بر اساس مجموعه مقررات ارزی بانک مرکزی ج.ا.ایران شماره ۶۰/۱۰۰۷ مورخ ۹۱/۴/۸ جهت اخذ ارز دانشجویی : با عنايت به هماهنگي صورت گرفته از سوي بانك مركزي ج.ا.ا و در جهت رفاه حال شما خانواده هاي محترم و برطرف نمودن بخشي از مشكلات جابجايي و انتقال ارز دانشجويان به خارج از كشور، سازمان امور دانشجويان تصميم گرفته است تا در قالب خدمتي جديد همگام با نظام بانكي كشور نسبت به حواله مستقيم ارز مورد نياز دانشجويان خارج از كشور، به حساب دانشگاه محل تحصيل اقدام نمايد، لذا از دانشجويان و خانواده هاي محترم آنها كه تمايل به استفاده از اين خدمت جديد دارند،‌ تقاضا مي شود ضمن مراجعه به سامانه نشا و ارسال درخواست خود، تصوير برگه شهريه (كه به تاييد نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در كشور محل تحصيل رسيده است) و شماره حساب و آدرس دانشگاه محل تحصيل خود و همچنين موارد Banker, IBAN, Swift را در محل پيش بيني شده وارد نمايند.


اطلاعیه ی بسیار مهم آبان ماه سال 1392
دانشجویان متقاضی ارز دانشجویی و صدور معرفی نامه تاییدیه تحصیلی حتما توجه نمایید:
بر اساس مجموعه مقررات ارزی بانک مرکزی ج.ا.ایران شماره ۶۰/۱۰۰۷ مورخ ۹۱/۴/۸ جهت اخذ ارز دانشجویی : سازمان امور دانشجویان صدور هرگونه معرفی‌نامه را از تاریخ ۹۲/۹/۱ را منوط به تنظیم سند تعهد و سپردن تضمین مطابق قانون، حداکثر تا ۹۲/۸/۳۰ می داند. بدیهی است سازمان در صورت عدم تنظیم سند در موعد فوق الذکر از ارایه این معرفی نامه معذور می‌باشد.
دانشجوی گرامی لطفا فرم تعهد نامه را از لینک زیر دانلود نمایید.
برای دریافت نسخه PDF فرم تعهدنامه اینجا را کلیک نمایید
برای دریافت نسخه JPEG فرم تعهدنامه اینجا را کلیک نمایید